neděle 20. srpna 2023

Dronování antilop vraných a řeka Khwai

 Dnes nás čekal dlouhý přesun. Vstali jsme v 5:15 a sbalili věci a stan. Ještě před východem slunce jsme snídali, ale nakládání auta nám zabralo docela dost času. V Moremi jsme pozorovali zebry a lechwe, co si tak vzpomínám.Most přes Khwai jsme přešli pěšky a natočili a nafotili si Ngandeho s autem. Pořád ještě trochu chraptí, ale prý se cítí lépe.


Jeli jsme do Khwai Concession, kde jsme včera neuspěli s dronem kvůli letišti. Tentokrát jsme jelidál a úspěch se dostavil. U vyschlé pánve jsme narazili na stádo antilop vraných. Bylo výrazně větší než to před rokem v Hwange, určitě přes 25 kusů - doma to spočítám.Ngande mi zastavil, takže jsem mohl dronovat Povedlo se mi chvíli létat nad stádem antilop vraných, pak jsem dělal záběry krajiny a našeho auta a nakonec jsme se nechali s Ma a s Markem oblétávat v kruzích. Jsem vrcholně spokojený, že se to povedlo.

Jeli jsme pak podél Khwai. My jsme bylo v koncesi, za řekou bylo Moremi. Bylo to super, byli tam žirafy, buvolci tsessebe, husy ostruhaté i husice nilské a parádní stádo slonů. Khwai vážně funguje.

Žádné komentáře:

Okomentovat